magyarenglish könyvjelzőnekcím : H-2400 Dunaújváros, Vasmű út 12. | telefon/fax: +36 25 412 220 | mobil: +36 20 801 3316 | e-mail: info@ica-d.hu
Facebook Youtube Twitter Google+ RSS
Keresés
NYITVA TARTÁS JEGY HÍRLEVÉL

Belátások – A dunaújvárosi képző-és iparművészek kiállítása

Belátások – A dunaújvárosi képző-és iparművészek kiállítása

Kiállítás | 2020. július 17. - szeptember 4.

A város kulturális életének egyik fontos, kétévente megrendezésre kerülő seregszemléje veszi kezdetét hamarosan a Kortárs Művészeti Intézetben.

Kortárs Művészeti Intézet – Dunaújváros, 2020. 07.17.- 09.04.
Megnyitó: 2020.07.17. 18 óra
Köszöntőt mond: Barta Endre humán ügyekért felelős alpolgármester
Megnyitja: Zsinka Gabriella művészettörténész

Kiállító művészek:
Balla Attila, Baráth Adél, Borgó, Csiki Emese, Csikós Árpád, Endrődy Orsolya, Éri Jenő, Farkas Éva Mária, Feltóti Sándor, Gáspár Aladár, Gombos István, Hegyi Béla, Horváth Helga, Ihász János, Jobbágy Bernadett, Kaszás Tamás, Kelemen Marián Éva, Kiss Anna, ifj. Koffán Károly, Kiss Ervin Gábor, Kosztolányi György, Keserue Zsolt,  Martinkó Márk, Melkovics Tamás, Móder Rezső, Palotás József, Páhi Péter, Pók Tímea, Simon Tamás, Szundi Gábor, Tábori Csaba, Vachter János, Várnai Ágnes, Várnai Gyula

Díjazottak:
Keserue Zsolt - Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata Fődíja
Csiki Emese - Dunaújvárosi Művészetért Alapítvány „Legígéretesebb fiatal alkotó” díja
Móder Rezső - Dunaújvárosi Művészetért Alapítvány Alkotói díja

A javaslatot tevő szakértő bizottság tagjai: Huth Júliusz művészettörténész, Pilinger Erzsébet művészettörténész és Sárai Vanda művészettörténész.

A dunaújvárosi képző- és iparművészek munkáiból válogató nagyszabású csoportos tárlat hagyománya 1966 nyaráig vezethető vissza, amikor a városban élő és alkotó művészek első ízben mutatták be munkáikat a Kiállítási Teremben, mely aztán évről évre, fokozatosan vált a város művészeti életének központjává. A dunaújvárosi kollektív tárlat hagyománya az ezredforduló után húsz évvel is töretlen; krónikája attól is különleges, hogy a tárlat helyszínéül szolgáló kiállítótér az évtizedek során mindvégig az Uitz Terem maradt, csupán intézményi hovatartozása, elnevezése változott az idők folyamán. Belegondolni is lehetetlen vállalkozás, hogy  a hatvanas években bemutató teremként debütáló tér, mely aztán Uitz Terem néven vált ismertté, majd 1997-től napjainkig a Kortárs Művészeti Intézet égisze alatt funkcionál, mennyi élmény és történet helyszíne volt, és hány műalkotás fordult itt meg a Dunaújvárosi Tárlatok alkalmával az elmúlt hat évtized alatt. Ha ezek a falak mesélni tudnának…

Mind az alkotók, mind a közönség számára rangos eseményről van szó, mely alkalmat ad az új munkákkal való találkozásra, a generációk által adott jeladások befogadására, az egyéni teljesítmények és a művészközösség állapotának feltérképezésére. A helyi kultúránk egyik meghatározó forráskincse bomlik ilyenkor ki a szemünk előtt, sajátos kortüneteket, helyzetképet is állítva elénk. 2020-ban a városépítés kezdeteinek hetvenedik jubileumára hangolt tematikával jelentkezik a Dunaújvárosi Tárlat. A rendezők azzal a kéréssel fordultak a kiállító művészekhez, hogy a dunaújvárosi emlék-és élményanyagra, esetleg jövőképre fókuszálva válogassanak régi-és új munkáikból. Emlékezzenek társaikra vagy egy-egy letűnt időszakra abból a városból, ahol művésszé váltak, ahol családot alapítottak és dolgoztak, ahol megtalálták és megszólaltatták hangjukat. 

Támogatók: Dunaújváros Megyei Jogú Város Önkormányzata, Modern Művészetért Közalapítvány 

Galériák

1%

2024. márciuselőző hónapkövetkező hónap
HKSzCsPSzV
9.123
10.45678910
11.11121314151617
12.18192021222324
13.25262728293031